Yeni Model Çok Merak Edilen Lale Modelli Lif Örneği 2019

Merhabalar bugün sizlerle yeni model lale modelli lif anlatacağız İnşallah.

Bu lif modelimiz çok yeni bir model ve lale şekline çok benziyor.Örmesi de çok eğlenceli ve kolay.Görünümü ise harika oluyor.

İlk önce zincir çekelim dilediğimiz büyüklükte.ardından dört zincir geriye batalım.Tekrar üç zincir çekip üç zincir alttan atlayıp batalım.bu şekilde başladığımız yere kadar üç zincir ve üç zincir boşluk olacak.

En başa gelince ilk halkanın boşluğuna fıstık yapalım iki zincir çekip aynı boşluğa bir adet daha.İki zincir çekip üç zinciri atlayıp diğer boşluğa yine aynı şekilde iki adet fıstık arasında iki zincir olacak.sıra sonuna kadar aynı şekilde tekrarlayalım.

Farklı bir renkte iple üç adet zincir çekip iki fıstığın ortasındaki iki zincir boşluğuna yedi adet fıstık yapıp beş zincir çekip yine yandaki iki fıstığın ortasındaki iki zincir boşluğuna yine yedi adet fıstık yine beş zincir aynı işlemleri tekrarlayalım.sıra sonunda ipimiz orada kalacak

Önceki ipimizle en başa yedi fıstığın hemen önüne bir fıstık iki zincir beş zincir çektiğimiz ve alttaki iki zincirle birlikte yine iki adet fıstık arası iki zincir aynı boşluğa.tekrar iki zincir diğer boşluğa yine aynı iki adet fıstık iki zincir arasında boşluk.sıra sonuna kadar aynı işlemleri yapalım.en sonunda en başa tek fıstık olacak.

Diğer ipimize geçince üç zincir çekip ikili fıstıklarımızın ortasına yedi adet fıstık beş zincir çekip diğer iki fıstığın arasına yedi adet fıstık.aynı işlemler sıra sonuna kadar devam edelim.İpimiz orada kalacak.

Diğer başa geçip oradaki iple en başa üç tırabzan çekip ilk  boşluğa tek fıstık.İki zincir ve beş zinciri ve alttaki iki zincirle birlikte iki adet fıstık arasında  iki zincir.Bu şekilde örelim.ilk sıralara üç zincir çekip tırabzan yaparsak örgümüz düz olur.

Kenarı oyalama işlemine gelince boşluklara birer adet iki fıstık birden kapatıyoruz ve tepeye fıstık yapıp batıyoruz.iki zincir ve diğer boşluklara yine aynı şekilde oyalıyoruz.Fıstıktan tutacak yer de yapabilirsiniz.Kenardaki fıstıklar iki dolgu.Diğer içindeki fıstıklar dört dolgu.

Kolay gelsin.

Yeni Model Çok Merak Edilen Lale Modelli Lif Örneği 2019
4 (80%) 1 vote

Bir Cevap Yaz