Anlatımlı Saç Örgüsü Modelli Yeni Lif Örneği

Merhabalar bugün sizlerle yepyeni herkesin merak ettiği kolay ve çok güzel bir lif modeli anlatacağız İnşallah.İster kare şeklinde ister uzun lif şeklinde örebilirsiniz.Çok kolay yapılabiliyor ve çok şık oluyor.

Şimdi dilediğimiz uzunlukta zincir çekelim.Dört zincir geri gelip tırabzan yapalım bir adet daha yanındaki zincire batıp tırabzan yapalım toplam iki adet olunca bir zincir alttan atlayıp bir adet daha tırabzan yapalım bir zincir atlayıp tekrar yan yana iki tırabzan yapalım.

Bu şekilde aralarında zincir çekmeden iki adet yan yana bir zincir yapıp alttan da bir zincir atlayıp tekrar bir tırabzan bir zincir alttan atlatıp yine iki adet yan yana birer zincire tırabzan .Bu şekilde sıra sonuna kadar örelim.Sıra sonunda iki tane tırabzan olmasına dikkat edelim.

Dönelim iki tırabzanın üstüne iki tırabzan yapalım aralarına hiç zincir çekmiyoruz yandaki tekli tırabzanın üstüne aynı bir adet tırabzan ve tığımızın üstünü dolayıp alttaki iki tırabzanın yanındaki boşluğa bir adet fıstık yapalım yine zincir çekmeden ikili tırabzanların üstüne ikili tırabzan ve yandaki tekli tırabzanın üstüne de tekli tırabzan ve tığımıza ip dolayıp alttaki tek tırabzanın arasına fıstık yapalım.

Bu şekilde ikili tırabzanların üstü ikili tırabzan tekli tırabzanın üstü tekli tırabzan ve fıstığın hizasına gelince de alttaki fıstığın yanında tekli tırabzan olacak aynı yerde ordan tığımıza ip dolayıp fıstık yapıyoruz.Aralarına hiç zincir yapmadan lifimizi örüyoruz.Aynı işlemleri uyguluyoruz.istediğimiz ebata gelince kenarları oyalıyoruz.

Oyalama işlemi de şu şekilde oluyor.Her boşluğa iki dolgulu fıstık yandaki boşluğa da iki dolgulu fıstık ve ikisini birden kapatıyoruz ve tepeye yine iki dolgulu fıstık yapıp kapatıyoruz tekrar tepeye batıyoruz iki zincir yapıp diğer boşluğa da aynı işlemleri yapıyoruz.

Evet bu kadar kolay ve harika gözüküyor.Kolay gelsin.

Anlatımlı Saç Örgüsü Modelli Yeni Lif Örneği
5 (100%) 1 vote

Bir Cevap Yaz