Anlatımlı Çeyizlik Pıtırcık Modelli Yumaşacık Lif

Merhabalar bugün sizlerle harika yumuşacık puf gibi güzel bir yapacağız inşallah.

İlk önce sekiz adet zincir çekip kapatalım.Halkamızın içine fıstık yapıp aralarına üç zincir çekelim altıya tamamlayalım.

İkinci sıramızda her fıstığın tepesine bir fıstık yapıp kapatalım tepeye bir fıstık daha kapatmadan dibine bir fıstık daha ikisini birden kapatıp üç zincir çekelim ve bütün fıstıkları bu şekilde örelim.

Üçüncü sıramızda ise fıstığın en başına bir fıstık yapıp kapatıyoruz.tepeye bir fıstık daha kapatmadan battığımız yere en başa tekrar bir  fıstık yapıp ve yine kapatmadan en son köşeye bir fıstık daha üçünü birden kapatıyoruz.Yine tepeye bir fıstık kapatmadan en son köşeye yine fıstık yapıp ikisini birden kapatıyoruz.Üç zincir çekip yan tarafa geçiyoruz.Her sırayı böyle tamamlayalım.

Her sırayı ördükçe altı adet küçük üçgenimiz olacak.Dokuz sıra örünce büyük bir lifimiz olacak.

Kenarlarına dilediğiniz renkte  oradaki noktalara küçük örümcek yapalım ve yandaki fıstığın noktasına örümcekle birlikte fıstık yapalım.Fıstığın tepesine iki tane üst üste örümcek yapıp tepeye batalım.Üç tana yan yana yapalım.Örümcek yapıp yandaki noktaya batalım.Bütün kenarı böyle örelim.

Şimdi sıra iç tarafları örmeye geldi.Yine kenarları oyaladığımız modelden zincir boşluğundan başlayalım örümcek yapalım yandaki fıstığın arasına örümcekle birlikte fıstık yapalım kapatalım.tepesine iki adet üst üste fıstık yapıp kapatalım üç adet aynı yapalım ve bir örümcek yapıp yandaki fıstık dibine batalım .aynı böyle yaparak bütün sırayı halkayı örelim.

İkinci sıramıza geçince farklı iple yine zincirden başlayarak biraz öce yaptığımız gibi dolanalım.Diğer sıralarda ipimizi değiştirerek koparmadan zincirle geçiş yapalım.Sekiz halka pıtırcık modeli yapınca bitiyor zaten.Çok kolay ve güzel gözüküyor.Fıstıkları üç veya dört dolgu yapabilirsiniz.

Eğer fıstık nasıl yapılır diye sorarsanız diğer yazılarımda mutlaka var .Bakarsanız öğrenebilirsiniz.Anlatımlı yeni başlayanlar için yazımda anlatıyorum bakarsanız faydalı olacaktır.

Kolay gelsin.

Anlatımlı Çeyizlik Pıtırcık Modelli Yumaşacık Lif
Yazıyı puanla!

Bir Cevap Yaz