Anlatımlı Çeyizli Yapımı Kolay Çilek Modelli Kese Lif 2019

Merhabalar bugün sizlerle yapımı hem çok kolay hem şık güzel bir lif yapacağız inşallah.Lifimiz çilek şekline çok benziyor.

İlk önce sekiz adet zincir çekeli ve kapatalım.Halkamızın içine bir fıstık yapalım ve iki adet zincir olacak aralarında sekize tamamlayalım.İki zincir çekip başladığımız noktaya batalım.

İkinci sıramızda iki zincir çekip alttaki iki fıstığın boşluğuna iki adet fıstık yapalım arasında iki adet zincir olacak.Tekrar iki zincir diğer boşluğa bir adet fıstık,üç adet tek fıstık yapınca araları iki zincir.Diğer fıstığın arasına iki adet arası iki zincir aynı boşluğa olacak.tekrar birer tane üç fıstık  iki zincirle başladığımız yere batıyoruz.

 

Üçüncü sırada ikili fıstıkların arası yani üstü iki fıstık tekli fıstıkların arası tek olacak.Bu şekilde istediğimiz ebata gelinceye kadar büyüyecek.

Örgümüzün yarına gelince iki fıstıkların arası bile tek fıstık arası yine iki zincir bir sıra dolanılacak.Sonra ikili fıstığa gelmeden bir önce aradaki zincire bir fıstık kapatmadan diğer yandaki zincir boşluğuna bir fıstık daha ikisini birden kapatıyoruz.

Böylelikle iki fıstık kapattığımız yerleri yine fıstıktan bir önceki zincire bir fıstık kapatmadan diğer zincir arasına bir fıstık ikisini birden kapatıyoruz.Diğer zincir boşlukları bir adet fıstık olacak.Böylelikle daraltma işlemini yapıyoruz.istenilen ebat  olunca çilek modelli kese lifimiz oluştu.

Sadece açık kısmını oyalıyoruz bir fıstık tepesine dört zincir batıp  üç adet çiçek yapalım iki zincir diğer fıstığın tepesine bir fıstık ve üzerine zincir çekerek çiçek yapalım.Fıstıktan tutacak yerde yapabilirsiniz.

Kolay gelsin.

 

Anlatımlı Çeyizli Yapımı Kolay Çilek Modelli Kese Lif 2019
5 (100%) 1 vote

Bir Cevap Yaz